Informace o pejskách :)

5. září 2011 v 21:00 | INFO |  Podrobnosti !!!
Dalmatin, plemena psů, něco o Dalmatinech. Dalmatin je sportovně založený pes. Odpovídá tomu jeho atleticky stavěná postava, nadprůměrná fyzická aktivita i neustálý zájem o cokoli, kde se něco děje. Dalmatin je v klidu, pouze když spí. Pokud právě neběhá vedle kola, neplave v rybníce nebo neaportuje a relativně klidně stojí, alespoň bouřlivě mává svým ocasem ze strany na stranu.
DalmatinAkita Inu je pravděpodobně jedno z nejstarších psích plemen na světě. Původně pochází z ostrova Honšú v Japonsku (odtud název Akita prefektura na severu ostrova Honšú, dopolněno o "Inu" je japonsky "pes"). Akita Inu vyniká absolutní věrností ke svému pánovi a je vhodný k dětem. Je využíván i ke canisterapii.
Plemeno bylo využíváno k lovu
První chrt byl do ČR přivezen v roce 1965 tehdejším ředitelem liberecké ZOO. Anglický název: Afghan Hound. Zkratka používaná v ČR: AF.
Afgánský chrt

Sibiřský hasky. Je menší a lehčí než většina ostatních

Anglický toy teriér je mini pes
Anglický název: English Toy Terrier, Toy Manchester Terrier, Blafl-and-Tan Toy. Zkratka používaná v ČR: ATT. Barva
Psi plemene Hokkaido-Ken se vyznačují obrovskou odvahou a vitalitou. Nezřídka byli využíváni i při
lovu
Standartní velikost: 45-55 cm, střední velikost: 35-45 cm, miniaturní velikost: 25-35 cm. Zbarvení se objevuje různé, například černé , černošedé, béžové, bronzové a další. Zkratka používaná v ČR: MEN. Anglický název: Chien nu Mexican.
Mexický naháč


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 miluju-pejsky miluju-pejsky | Web | 5. září 2011 v 21:09 | Reagovat

Prosím komentujte !!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama